Współpraca Biznesowa

Działalność gospodarcza.

Pozyskiwanie surowej wełny Alpak

lalka-produkty-z-welny-alpak

Wełna ras Huacaya i Suri

Wełna alpak ma wyjątkowe właściwości, jest hipoalergiczna, nie zatrzymuje wilgoci, wysoką wytrzymałość i ma świetne właściwości termoregulacyjne. Cechy te wynikają z wyjątkowej budowy włosia alpak oraz nieobecności lanoliny.

Wytworzone z niej włóczki są znakomitym materiałem do produkcji skarpetek, szalików, swetrów, pledów, czapek i wielu innych produktów na okres jesieni i zimy.

Wełna Huacaya w dotyku zbliżona jest do wełny owczej. Wełna Suri jest gładka i błyszcząca, dzięki czemu oprócz klasycznych zastosowań jest również wartościowym surowcem do produkcji wyskokiem jakości peruk.

Strzyżenie wełny alpak odbywa się raz do roku na wiosnę.

Sprzedaż/ Pozyskiwanie Zwierząt

sprzedaz-alpak-mlode-alpaki

Dostępność i rezerwacja zwierzęt

Samice rozpłodowe staramy się prowadzić tak, by porody przypadały na wiosnę. Z ciąży trwającej około 345 dni rodzi się jedna młoda alpaka. Czas pozostania przy matce wynosi około 6-7 miesięcy, jest jednak bardzo indywidualny i dla dobra zwierząt ,nie możemy na siłę ich rozdzielać.

Rozumiemy konieczność planowania z wyprzedzeniem wielkości stad naszych klientów, dlatego umożliwiamy rezerwację zwierząt od czwartego miesiąca ich życia.

Reselling gotowych produktów

Współpraca z wytwórcami i hurtownikami

W trakcie zwiedzania zagrody prowadzimy samodzielną sprzedaż pamiątek i przedmiotów związanych z Alpakami. Dlatego jesteśmy zainteresowani pozyskiwaniem partnerów, którzy pomogą uzupełnić naszą ofertę pamiątek.

Aktualnie preferujemy współpracę w formie niezależnych zakupów partii towarów, w zależności od zainteresowania końcowych odbiorców.

Współorganizacja eventów

Indywidualna organizacja imprez z udziałem Alpak

Kontakt ze zwierzętami jest wspaniałym uzupełnieniem dla imprez plenerowych. Dlatego proponujemy współorganizację takich imprez na terenie zagrody jak i poza nią.

Ze względu na dobrostan zwierząt i dostępny teren, ważne jest indywidualne ustalenie miejsca, czasu, ilości uczestników i przebiegu spotkania

Zorganizowane grupy Alpakoterapii

alpakoterapia-zajecia-terapeutyczne-z-alpakami

Długotrwała współpraca dla szkół, ośrodków zdrowia i rehabilitacji oraz osób prywatnych

Schemat spotkań terapeutycznych ustalany jest indywidualnie w zależności od potrzeb uczestników oraz zaleceń terapeutyczno-pedagogicznych. Zajęcia odbywają się przeważnie na świeżym powietrzu i prowadzone są również z osobami niepełnosprawnymi.

Skip to content